web analytics

Yeterlik Sınav Sonuçları Açıklandı-2013

12 Nisan 2013
Yeterlik Sınav Sonuçları Açıklandı-2013
Reklam

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın bünyesindeki Kur?an kursu öğreticiliği, imam-hatiplik ve müezzin-kayyımlık unvanlarındaki;  İlk defa açıktan atamalara, Sözleşmeli pozisyonlara yapılacak yerleştirmelere, Başkanlık personelinden naklen yapılacak atamalara ve Vekâleten görevlendirmeler için yapmış olduğu Yeterlik Sınav SonuçlarıBelli Oldu

YETERLİK SINAV SONUÇLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar

  1. uğur diyor ki:

    Diyanetin adı çıkmıış 9 a inmez 8 e. torpil ve adam kayırma adına sabitlenmiş diyanetin.daha önce milleti düşürdükleri süizanın bedeli sanırım bu. Biz bundan sonra adaletli davrandı desekte buna kimse inanmayacak. gerçi 4 yıllık ilahiyat fakülte mezunuyla imamhatip lisesi mezununa aynı soruların sorulması gerçekten eşit bir uygulama. bu kanuda tam anlamıyla eşitliği sağlamışlar. tebrik etmek lazım. ama eşitlikte adalet yoktur. püf nokta burası. önemli olan eşitlikte adaletli olabilmek ve adaleti sağlayabilmektir. eşit davranırsan kurunun yanında yaşta yanar. ama eşitlikte adaleti sağlaya bilirsen kurunun yanında yaşa zarar vermessin. yanu kuru ile yaşı ayırmış olursun. sınavlarda da imamhatip, 2 yıllık ilahiyat ve 4 yıllık ilahiyat kendi seviyelerine göre olmalıydı düşüncesindeyim. ama eşitlik açısından düşünürsek tabiki yanlış düşünüyorum.::))sanırım ünvan sınavlarındaki böyle bir durum sebebiyle yargı sınavı iptal etmişti.basında bukadar eleştiriye rağmen neden bir çalışma başlatmadı bilmiyorum. birde sınav sonuçlarının bu kadar ertelenmesi 1 sorunun iptali içinmiydi?

  2. bendeyâr diyor ki:

    Şimdi sınavı geçenler -güya- diyanetin ifadesiyle yetkin kadro geçemeyenlerde bilgisiz,cahil,zekası düşük insanlar mı..Pes diyorum artık yıllardır sadece öğrendğimiz ilim zai olmasın diye uğraşıyoruz fakat bunun önüne taş koyan da malesef bu ilmin içinde kendini yetiştirenler oluyor..Ne diyelim Rabbim kendisi bilir artık nasıl bir eleme metodu geliştirmişlerse hayatımız ve ilim öğretmetme çabalarımız sınavlara kaldı..Artık bu kadar insanın vebalini nasıl yüklenirler bilmiyorum..

  3. okan diyor ki:

    yazıklar olsun…nerde sonuçlar sizdemi ,açıkladı dediniz nerde hayret demekki sizin ğördüğünüzü biz göremiyoruz… bu her zaman böle idi ve böylede olmaya devam edecek sanırım.

Yorum Yaz