web analytics

Vaiz ve vaizelerin ataması yapıldı

Vaiz ve vaizelerin ataması yapıldı
Reklam

Atama törenine, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Ekrem Keleş de katıldı.

Törende yaptığı konuşmada vaizlere seslenen Başkan Yardımcısı Keleş, vaizlik görevinin topluma hizmet etmek için en hayırlı görevlerden birisi olduğunu söyledi. Başkan Yardımcısı Keleş, ?Bu görevi yerine getirmede en önemli unsur, ihlâs ve samimiyettir.? dedi.

İhlâs ve samimiyet olmadan yapılan bir görevden toplum nezdinde beklenen yarar ve faydanın asla sağlanamayacağını kaydeden Başkan Yardımcısı Keleş, sözlerine şöyle devam etti:

?Sizler sözü güzel insanlarsınız. İnsanları Allah yoluna davet ettiğiniz için sözünüz güzel. Bunun için, görevinizi hizmet bilinci içerisinde, samimiyet ve ihlâsla yerine getirirseniz topluma daha fazla katkı sağlamış olursunuz.

Bizler, sözlerimizi bu bilinçle konuşmak için gerekli tüm hazırlıkları yerine getirdikten sonra yumuşak bir üslûpla; güzel, tesirli ve hikmetli bir şekilde söylemeliyiz.?

?Bazen bir kişiyi irşad etmek, milyonlarca kişiye ulaşma anlamı taşır?

Vaizlerin, söze ihtiyacı olanlara muhatap olacağını aktaran Başkan Yardımcısı Keleş, bazen bir kişiyi irşat etmenin milyonlara ulaşmak anlamına gelebileceğini vurguladı. Bu sebeple din dilinin çağın idrakine göre güncellenmesi gerektiğini kaydeden Başkan Yardımcısı Keleş, vaizlerden, özellikle gençlerin anlayabileceği bir üslûpla konuşmalarını istedi.

Törende konuşan Diyanet İşleri Başkanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Osman Tıraşçı da kura çekimi sonucu
55?i kadın olmak üzere
toplam 301 ilçe vaizinin atamasının yapıldığını söyledi.

Daha önce ülke genelinde 1407 vaiz kadrosunun bulunduğunu hatırlatan Tıraşçı, 2010 yılında çıkan teşkilât yasasının ardından bu sayının 6927?ye ulaştığını kaydetti. Tıraşçı ataması gerçekleştirilen 60 vaizin de cezaevlerinde görev yapacağını söyledi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz