web analytics

Fahrilerin atanması ile ilgili bir uyarı….

21 Ocak 2012
Fahrilerin atanması ile ilgili bir uyarı….
Reklam

Diyanet İşleri Başkanlığı Kuruluş ve Görevleri Hakkında Geçici 17 inci kanun maddesi kapsamında, Kuran kursu öğreticiliği kadrolarına atamak üzere 17.12.2011 tarihinde şartları tutanların müracaatlarını aldı ve imtihansız atamaya hak kazandınız belgesini müracaat yapanların ellerine verdi. İmtihanla atanacakları da 14-15 Ocak 2012 tarihlerinde yeterlik belgesi için sınavlarını yaptı. Sonuçlar bugün yarın bekleniyor?

Şu aşamada her kafadan bir ses çıkıyor ve özellikle Diyanet camiasını içeriden ve dışarıdan yıpratmaya çalışıyorlar. Kimileri atamaların Haziran ayında yapılacağını, kimileri herkesin atanamayacağını? vs. vs.

Konu ile ilgili şuana kadar Diyanetten sorumlu devlet bakanından, Diyanet İşleri Başkanlığı veya Yetkili sendika tarafından hiçbir resmi açıklama yapılmamıştır. Spekülasyonlara fırsat vermeyelim ve sebep olmayalım.

Sizler 2005 yılında fahri olarak çalışken başkanlık nasıl kısa zamanda sözleşmeli görev yapacaklardan müracaatları aldı ve görevlileri 2. döneme yetiştirdiyse bu yılda büyük bir ihtimalle aynı şekilde olacağından emin olun. Başkanlık olan gücüyle atamaların 2. döneme yetişmesi için elinden geleni yaptığından emin olabilirsiniz. Bundan herkes rahatlıkla emin olabilir?

Umarım önümüzdeki hafta içerisinde konu ile ilgili açıklamalar yapılacaktır? Belki de tercih yapmaya başlayacaksınız? Rabbim hayırlara vesile kılsın inşallah?

Lütfen sosyal paylaşım sitelerinde ve çevremizde, yazışmalarımızda dikkatli olup kimseyi zan altında bırakmayalım ve teşkilatımızı yıpratmaya çalışanlarda fırsat vermeyelim?

Yücel Erdoğan/dhaber.com.tr

Yorumlar

  1. nurcan diyor ki:

    Sayın editör, ben fahri işini 6 ayla kaçırdım. Bu nasıl adalet. Hakkımı helal etmiyorum teşkilata. Tek suçum 2005 ten önce çalışmak ve maalesef kaçırdım . bunları dile getirebilir misiniz. Sağolun?

Yorum Yaz