web analytics

2014 Diyanet Yeterlik Sınav Tarihi

3 Ocak 2014
2014 Diyanet Yeterlik Sınav Tarihi
Reklam

Diyanet Yeterlik Sınav yetkisini MEB’den alarak ÖSYM’ye verdi. Bu yıl ilk kez uygulanacak sınav sistemi, ÖSYM tarafından hazırlanacak.

Diyanet İşleri Başkanlığı, bu yıl ve gelecek yıllardan itibaren yapılacak yeterlik sınav yetkisini MEB’den alarak ÖSYM’ye verdi. Yani Yeterlik sınavını artık ÖSYM yapacak.

Diyanet Yetkili; “Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yapmış olduğu yeterlik sınavını artık ÖSYM tarafından yapılacak, İlk uygulama bu yıl devreye girecek ve bundan sonraki dönemlerde de yeterlik sınavlarını ÖSYM yapacak” dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı, sınav yönetmenliğine göre yeterlik sınav duyurusunu 40 gün önceden duyuracak.  Peki sınav ne zaman ve müracaatlar ne zaman başlayacak?

Sorularımıza açık ne net cevap veren yetkili;

Diyanet İşleri Başkanlığının Yeterlik Sınavı Müracatları  Kamu Personel Seçme Sınav  (2014-KPSS Ortaöğretim/Önlisans (Önlisans Düzeyi ile Kamu Personel Seçme Sınavı 2014-KPSS Ortaöğretim/Önlisans (Ortaöğretim Düzeyi) tarihiyle birlikte müracaatlar 30.06.2014 tarihinde başlayacak ve 16.07.2014 tarihinde sona erecek.

Yeterlik sınav tarihi ise; 27.09.2014 ve 28.09.2014 tarihlerinde olacak dedi.

Bu durumda Diyanet işleri Başkanlığı yeterlik sınav yetkilileri ÖSYM’ye devrettiğinden, yeterlik sınavları daha önce belirttiğimiz gibi 2 yıla bir yapılacak. KPSS sınavına DİYANET OTURUMU bölümü eklenecek.

Kaynal: Dinihaberler.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz